نه مسی، نه رونالدو ؛ امباپه باارزش‌ترین بازیکن دنیا !

دو ستاره پاری سن ژرمن جلوتر از مسی و رونالدو ؛

با انتشار فهرست باارزش‌ترین بازیکنان دنیای فوتبال، در کمال تعجب رتبه اول این فهرست نه به مسی و رونالدو بلکه به کیلیان امباپه، ستاره جوان فرانسوی پاری سن ژرمن اختصاص دارد.

شرکت مشاوره مدیریت KPMG که در حوزه اقتصاد فوتبال فعالیت دارد فهرست با ارزش‌ترین بازیکنان دنیای فوتبال را منتشر کرد، فهرستی که بسیاری از صاحب‌نظران فوتبالی را شگفت‌زده کرده است. علت این است که رتبه اول این فهرست نه به لیونل مسی، ابرستاره آرژانتینی بارسلونا و نه به کریستیانو رونالدو، ستاره بزرگ پرتغالی یوونتوس بلکه به کیلیان امباپه، پدیده جوان باشگاه پاری سن ژرمن اختصاص داده شده است.

جالب اینجا است که مسی دست‌کم در بین ده رتبه اول این فهرست قرار دارد ولی نام رونالدو حتی در بین ده نفر اول دیده نمی‌شود.

دو رتبه اول این فهرست در اختیار باشگاه پاریسی پاری سن ژرمن است و کیلیان امباپه و نیمار، به ترتیب با ارزش 225 میلیون یورو و 192.9 میلیون یورو در صدر جدول قرار دارند.

مسی در این ارزیابی با ارزشی معادل 186.6 میلیون یورو در رتبه سوم قرار گرفته و بعد از او تنها بازیکن رئال مادرید در بین ده نفر اول، یعنی ادن هازارد با ارزش 162.8 میلیون یورو قرار گرفته است.

رتبه بعدی در اختیار باارزش‌ترین بازیکن لیگ برتر انگلیس است. این عنوان به محمد صلاح ستاره مصری لیورپول تعلق گرفته که با ارزش 158 میلیون یورو در رتبه پنجم فهرست باارزش‌ترین بازیکنان دنیا ایستاده.

تعداد بازیکنانی که ارزش آنها بالاتر از 150 میلیون یورو ارزیابی شده به همین ختم می‌شود. از این به بعد در جدول، سایر بازیکنان ارزشی کمتر از 150 میلیون یورو دارند. رتبه ششم به هری کین، ستاره تاتنهام اختصاص دارد که ارزش او 136.8 میلیون یورو تخمین زده شده است.

رتبه‌های بعدی هم در اختیار آنتوان گریزمان با 130.7 میلیون یورو، کوین دی بروین با 130 میلیون یورو، رحیم استرلینگ با 129.5 میلیون یورو و پل پوگبا با 128 میلیون یورو قرار دارد.

همانطور که گفته شد عجیب‌ترین مورد این فهرست عدم حضور نام کریستیانو رونالدو در بین ده بازیکن باارزش دنیا است. رونالدو زمانی با اختلاف زیاد نسبت به سایرین گران‌ترین بازیکن دنیا بود. رونالدو در سال 2018 با قراردادی به ارزش 117 میلیون یورو از رئال مادرید راهی یوونتوس شده و تا این لحظه در 50 بازی خود برای بیانکونری 32 گل به ثمر رسانده و 11 پاس گل داده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *