نتفلیکس: ظاهرا نماوآ از من ‌دزدی می‌کند !

بعد از آن که گروهی از کاربران سرویس‌هایی مثل نماوآ و فیلیمو را مقصر بسته شدن سایت‌های دانلود فیلم دانستند، بسیاری در شبکه‌های اجتماعی به سرویس نتفلیکس یادآوری کردند که نماوآ بدون اجازه از محصولات این کمپانی استفاده می‌کند؛ اتفاقی که نتفلیکس با انتشار یک پست اینستاگرامی طنز به آن واکنش نشان داد.

روز گذشته بسیاری از سایت‌های دانلود فیلم در ایران بسته شدند. بعضی از مدیران این سایت‌ها اعلام کردند که به خاطر شکایت سرویس‌هایی مثل نماوآ و فیلیمو فعالیت آن‌ها متوقف شده است. گفته می‌شود که نماوآ به استفاده این سایت‌ها از صوت‌های دوبله این سرویس اعتراض داشته و بعد از پاک شدن آن‌ها نیز شکایت خود را پس نگرفته است.

این موضوع به طور رسمی توسط نماوآ رد شد اما بسیاری از کاربران همچنان این سرویس را مقصر بسته شدن سایت‌های دانلود می‌دانند. به همین دلیل اعتراض‌هایی در اشاره به این که خود نماوآ و فیلیمو هم حق استفاده قانونی از فیلم‌ها و سریال‌های خارجی را ندارند به راه افتاده است.

حتی بعضی از کاربران شروع به نامه‌نگاری با کمپانی‌هایی مثل برادران وارنر و نتفلیکس کرده‌اند و چنین خبری را به گوش این سرویس‌ها رسانده‌اند.


هنوز مشخص نیست که واکنش نتفلیکس به استفاده نماوآ از محصولاتش به یک پست طنز اینستاگرامی ختم خواهد شد یا با شکایت این کمپانی، مشکلات بزرگی برای نماوآ و شرکت مادر آن (شاتل) به وجود خواهد آمد.

به هر حال سرنوشت‌ سایت‌های دانلود در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و صفحه اینستاگرام نماوآ هم به خاطر انتقادهای کاربران به حالت پرایوت در آمده است. به نظر شما حق با کدام یک از طرفین دعوا است؟ دیدگاه خود را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *