خانه پدری بعد از 10 سال دوباره توقیف شد ! سرنوشت عجیب فیلم عیاری

فیلم سینمایی خانه پدری ساخته کیانوش عیاری امروز به دستور دادستانی مجددا توقیف شد.

فیلم عیاری که هفته گذشته پس از 11 سال توقیف و سنگ اندازی به سینماهای کشور راه پیدا کرده بود ، تنها بعد از چند روز اکران به دستور دادستانی توقیف و از اکران آن جلوگیری شد.

مسعود نجفی مدیر بخش روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، با بیان اینکه دلایل توقف نمایش فیلم خانه پدری طی بیانیه ای اعلام خواهد شد، گفته است: فیلم کیانوش عیاری از این چهارشنبه روی پرده سینما‌های کشور نمی‌رود.

روز یک آبان‌ 98 که فیلم “خانه پدری” بیش از یک دهه توقیف بر پرده سینماها به نمایش درآمد برخی هجمه‌ها علیه رفع توقیف این فیلم و نمایش آن شدت گرفت، این در حالی است که هم به تایید کارگردان و تهیه کننده فیلم و نیز تاکید مسئولان سازمان سینمایی، صحنه دعوای شدید و درگیری های این فیلم به صورت کامل اصلاح شده و علاوه بر آن، فیلم با درجه سنی و در تعداد سینماهای بسیار محدودی به نمایش درآمده است.

این در حالی است که کارگردان فیلم “خانه پدری” از دستور توقیف مجدد فیلمش اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

این فیلم که داستان اتفاق‌های یک خانه قدیمی را از سال ۱۳۰۸ تا ۱۳۷۹ روایت می‌کند با بازیگرانی همچون متین کتکی، مهدی هاشمی، شهاب حسینی و مهران رجبی، ناصر هاشمی، مینا ساداتی، نازنین فراهانی و… در چندین اپیزود تولید شده و مشکلات و دشواری های زنان ایران را در هفتاد سال اخیر به تصویر کشیده‌است . در این فیلم ناصر هاشمی (نقش جوانی) و مهدی هاشمی (نقش میانسالی) کاراکتر اصلی این قصه را ، که داستان زندگی‌اش از پانزده تا هشتاد سالگی به تصویر کشیده شده، بازی می‌کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *