تزیین سفره هفت سین با رنگ های ویترای، یک ایده جذاب و ساده

تزیین سفره هفت سین یکی از بهترین کارهایی است که برای شروع سال نو در هر خانه ای رواج دارد. با ما همراه شوید و سفره هفت سین امسال تان را با رنگ های ویترای تزیین کنید .

سفره هفت سین

آموزش تزیین سفره هفت سین با رنگ ویترای

رنگ های ویترای یکی از بهترین ایده ها برای تزیین سفره هفت سین امسال تان است. با ما همراه شوید تا این روش تزیین سفره هفت سین را بیاموزید.

لوازم مورد نیاز تزیین سفره هفت سین با رنگ ویترای

ظرف مورد نظر به شکل دلخواه
رنگ ویترای حلال تینر در 3 رنگ دلخواه
دورگیر طلائی مخصوص شیشه
قلم‌موی سرگرد
طرح مورد نظر
چسب کاغذی
لاینر اکلیلی
اکلیل درشت به رنگ دلخواه
نگین اتویی
چسب فولیو باند

تزیین سفره هفت سین

1 – ابتدا ظرف مورد نظر را با مواد شوینده یا الکل کاملاً تمیز نمائید تا عاری از هرگونه گرد و غبار شود، الگوی مورد نظرتان را به وسیله چسب کاغذی در داخل ظرف بچسبانید.
2 – به‌ وسیله دورگیر طلائی طرح مورد نظرتان را روی شیشه منتقل کنید.

نکته 1 : شما می‌توانید برای سهولت در کار ابتدا با ماژیک CD به رنگ زرد یا نارنجی طرح را روی شیشه منتقل کرده و بعد به‌وسیله‌ی دورگیر آن را کامل کنید. خمیر دورگیر را حدود 1 ساعت کنار بگذارید تا کاملاً خشک شود.
نکته 2 : اگر قسمت‌هائی از طرح‌ را نتوانستید زیبا دورگیری نمائید، بعد از خشک شدن دورگیر به‌ وسیله‌ی کاتر یا چاقو قسمت‌های مورد نظر را جدا کرده و دوباره دورگیری نمایید.

3 – داخل طرح‌ها را با قلم سرگرد و رنگ ویترای رنگ‌آمیزی نمائید.
نکته 3 : حتماً از قلم‌موی سرگرد استفاده کنید تا رنگ از دورگیر خارج نشود، اگر قلم سرگرد در دسترس ندارید، می‌توانید قلم‌های سرتخت را به شکل هشت «8» برش دهید تا سر قلم گرد شود. قبل از خشک شدن رنگ ویترای، مقداری اکلیل به رنگ متضاد زمینه روی آن بپاشید تا زیباتر شود.

4 – از لاینر اکلیلی برای رنگ‌آمیزی قسمت‌هایی از طرح‌ استفاده کنید.
نکته 4 : اگر از طیف رنگی قرمز استفاده می‌کنید از لاینر طلائی برای رنگ‌آمیزی استفاده نمائید. اگر از رنگ سرمه‌ای و زرد استفاده کرده‌اید از لاینر نقره‌ای و مسی کمک بگیرید. به‌وسیله‌ی چسب فولیوباند یا ژل موزائیک یا چسب فوری، نگین‌ها را روی ظرف منتقل نمائید. نکته: رنگ ویترای حلال تینر و دورگیر مخصوص شیشه قابل شست‌وشو می‌باشند و نیازی به استفاده از مواد ثابت‌کننده ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *