تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور 99 چقدر است ؟

میزان تاثیر معدل و سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان نظام جدید و قدیم اعلام شد .

پس از استقرار کامل سیستم آموزشی نظام جدید و تعیین تکلیف نحوه برگزاری کنکور 99 میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان دارای دیپلم نظام قدیم و دیپلم نظام جدید اعلام شد . تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 برای هر پنج گروه آزمایشی شامل رشته های ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنر و زبان اعمال می شود که در ادامه در مورد نحوه تاثیر معدل در کنکور 99 و میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور 99 توضیحات کاملی ارائه می شود .

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان دیپلم نظام جدید

داوطلبانی که در پایه دوازدهم مشغول به تحصیل هستند و یا در پایه دوازدهم مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند ( از سال 98 به بعد ) شامل داوطلبان نظام جدید می باشند . تاثیر معدل برای داوطلبانی که دارای دیپلم نظام جدید می باشند شامل 30 درصد تاثیر قطعی می باشد . بر این اساس دروسی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود شامل 30 درصد تاثیر قطعی معدل می باشد که در نمره کل نهایی داوطلب لحاظ می شود

تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 برای داوطلبان دیپلم نظام قدیم

داوطلبانی که دیپلم خود را از سال 84 تا 90 دریافت نموده اند شامل 25 درصد تاثیر قطعی سوابق تحصیلی در کنکور سراسری می باشند .

داوطلبانی که دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی خود را از سال 91 تا 97 دریافت کرده اند شامل 25 درصد تاثیر قطعی معدل سال سوم دبیرستان و 5 درصد تاثیر قطعی معدل دوره پیش دانشگاهی می باشند .

تاثیر معدل برای داوطلبان دیپلم فنی حرفه ای و کاردانش

این دسته از داوطلبان شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نمی باشند و فقط نمره آزمون این داوطلبان محاسبه می گردد . در صورتی که این دسته از داوطلبان تمایل به تاثیر معدل در کنکور سراسری داشته باشند لازم است در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت نمایند .

تاثیر معدل برای داوطلبان شرکت کننده با دیپلم متفاوت

در صورتی که داوطلبانی که قصد شرکت در گروه آزمایشی که با دیپلم آنها متفاوت است را داشته باشند ( به طور مثال داوطلب دارای دیپلم ریاضی که قصد شرکت در کنکور تجربی را دارد ) تاثیر معدل برای این داوطلبان متفاوت می باشد بدین صورت که میزان تاثیر دروس موثر داوطلب بر اساس دروس موجود محاسبه میشود و در رابطه ی محاسبه نمره کل به جای میزان درصد اعلام شده جایگزین میگردد

تاثیر معدل در کنکور 99 شامل چه داوطلبانی نمیشود

داوطلبانی که دیپلم خود را قبل از سال 84 دریافت کرده اند شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نمی باشند و برای این دسته از داوطلبان نمره کنکور سراسری محاسبه می گردد . همانگونه در بخش قبل نیز توضیح داده شد داوطلبان دارای دیپلم رشته های فنی و کاردانش نیز شامل تاثیر معدل در کنکور سراسری 99 نمیباشند مگر در صورتی که در امتحانات نهایی گروه آزمایشی مربوطه شرکت کنند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *