بیوگرافی و عکس های خشایار الوند

خشایار الوند در تاریخ 1346 در تهران متولد شد و در تاریخ 1397 بر اثر سکته قلبی در گذشت. وی نویسنده و کارگردان بسیاری از کار های محبوب سینمایی و تلویزیونی بوده است. خشایار الوند دانش آموخته کارگردانی می باشد و فعالیت خود را با نویسندگی شروع کرد و با همکاری مهران مدیری به اوج شهرت رسید و حالا و خودش در سودای کارگردانی بود.

بیوگرافی خشایار الوند

علاقه به نویسندگی

علاقه خشایار به فعالیت هنری بخاطر برادر بزرگش سیروس که 17 سال از او بزرگتر بود شروع شد و با حمایت وی دوره های نویسندگی و فیلمنامه نویسی را گذراند. سپس دست به قلم شد و شروع به نوشتن فیلنامه کرد.

شروع فعالیت جدی از 17 سالگی

بصورت جدی فعالیت خود در عرصه هنر را از سال 1363 وقتی 17 ساله بود بعنوان دستیار و برنامه ریز شروع کرد و این فعالیتها را سالها برای بدست اوردن تجربه ادامه داد.

خشایار الوند و پایتخت

خانواده خشایار الوند

خشایار الوند در خانواده ای فرهنگی و هنری متولد شد. پدرش مرحوم عیسی الوند، فرهنگی و مدیر مدرسه بود.

برادر بزرگترخشایار الوند، کارگردان سرشناس سیروس الوند می باشد، برادر زاده او نیز خانم ماهور الوند از بازیگران نوظهور سینما می باشد.

خشایار الوند در گذشت

اولین کار با برادر کارگردانش

خشایار اولین بار در سال 1380 وقتی 34 ساله بود فیلمنامه نویسی را با فیلم مزاحم برای برادرش سیروس شروع کرد، سپس سال 1382 دومین فیلمنامه را هم بنام برگ برنده برای برادرش آماده کرد.

همکاری با مهران مدیری

اولین بار در سال 1382 به تیم نویسندگان مهران مدیری پیوست و سریال موفق نقطه چین را نوشت. سپس با شب های بربره، باغ مظفر، گنج مظفر، مرد هزار چهره تجربه های موفقی با مدیری بدست آورد. سریال هایی که در تلوزیون بسیار پر بیننده بودند.

خشایار الوند و سیروس مقدم

از قهوه تلخ تا سریال پایتخت

شاخص ترین کارهای الوند قهوه تلخ با همکاری امیر مهدی ژوله و سریال مسافران رامبد جوان در سال 1388 بود، اما او از سال 1390 سریال پایتخت را با دیگر نویسنده های این کار نوشت تا موفق ترین سریال تاریخ ایران باشد.

دیگر آثار شاخص

از دیگر اثار موفق الوند می تواند به ولای من در سال 1391، شوخی کردم سال 1392، تمام سری سریال تلویزیونی پایتخت، علی البدل، دیوار به دیوار سال 1395، سریال شبکه خانگی گلشیفته و … اشاره کرد.

ازدواج و همسرش

آقای خشایار الوند سالهاست ازدواج کرده و متاهل می باشد.

خشایار الوند و همسرش

حمایت از روحانی

او از جمله 140 هنرمند مشهور ایرانی بود که در 22 خرداد 1392 با امضای طوماری ضمن قدردانی از کناره گیری عارف به نفع روحانی از این کاندیدا اعلام حمایت کرد.

نظرش درباره ماهور موفق خانواده

واقعا براى ماهور خیلی خوشحال هستم در حال حاضر ماهور پرچم‌دار خانواده الوند درسینماى ایران است و کارهای شاخص و موفقی را بازی کرده.

علت مرگ بخاطر سکته قلبی

متاسفانه 9 اسفند 1397 خبری تلخ جامعه هنری را بار دیگر به ماتم زده کرد. خشایار الوند 51 ساله به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

فوت خشایار الوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *