بیوگرافی و عکس ماهور الوند بازیگر جوان ایرانی

ماهور الوند بازیگر جوان ایرانی تیر ماه 1373 در تهران متولد شد. او لیسانس تئاتر خود را از دانشکده هنر های زیبای دانشگاه تهران گرفته است. ماهور الوند دختر سیروس الوند کارگردان معروف ایرانی می باشد.

ماهور عباسی الوند

معنی اسم ماهور

نام ماهور دارای دو معنی می باشد. هم نام یکی از دستگاه های موسیقی است مانند شور و همایون و … و هم به معنی دشت می باشد مانند تپه ماهور.

خانواده ماهور الوند

ماهور الوند دختر سیروس الوند کارگردان ایرانی می باشد. او یک خواهر به اسم آهو دارد. عمویش خشایار الوند برادر سیروس الوند از نویسندگان مطرح ایرانی بود که در اسفند 97 در گذشت.

کودکی ماهور الوند و خشایار الوند

شروع بازیگری تئاتر ماهور الوند

رشته دانشگاهی ماهور الوند تئاتر است و در حال تحصیل در رشته کارگردانی و بازیگری می باشد. ماهور الوند کار های خود را با تئاتر های دانشجویی آغاز کرد که بیشتر آن ها برای جشنواره تئاتر دانشجویی ساخته شده اند.

ماهور الوند به مدت دو سال در جشنواره تئاتر دانشجویی فعالیت کرد و دو کاری که او در آن حضور داشت و در سالن های سمندریان و تماشاخانه آب اجرا شده بود، به عنوان کار های برگزیده انتخاب شدند. این دو کار جزو بهترین کار های ماهور الوند در زمینه تئاتر بوده است.

ماهور الوند و سیروس الوند

فعالیت مستقل از پدر کارگردان

ماهور الوند در مورد تاثیر پدرش سیروس الوند در کار هایش گفته:”هم من و هم پدرم دوست داریم که اگر قرار است اتفاقی برای من در این سینما بیفتد از طرف خودم باشد و من بتوانم خودم به جایی برسم. دلیل آن هم همین است که من واقعا دوست دارم مستقل از پدرم بتوانم کار کنم و واقعا این تصور نباشد که پدر من چون کارگردان است من وارد سینما شده ام. دوست دارم که کار خودم به صورت مستقل قضاوت بشود.”

ماهور الوند در جشنواره فجر

شروع بازیگری سینما

ماهور الوند توانست با انجام دو تست در فیلم دختر به کارگردانی میرکریمی به عنوان نقش اول ایفا نقش کند. این دو تست یکبار در حضور میرکریمی و بار دیگر در حضور عوامل فیلم دختر انجام شد.

ماهور الوند برنده جایزه سیمرغ

ماهور الوند و جایزه سیمرغ

فیلم دختر با بازی ماهور الوند برای نمایش در بخش سودای سیمرغ سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر پذیرفته شد و در 7 بخش نامزد دریافت سیمرغ بلورین از سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر شد و در نهایت سیمرغ بهترین موسیقی متن را از آن خود کرد.

همچنین فیلم دختر جایزه گئورگ طلایی بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد با بازی فرهاد اصلانی را در جشنواره بین‌ المللی فیلم مسکو 2016 به دست آورد.

ماهور الوند فیلم نهنگ آبی

رویا ماهور الوند

ماهور الوند در مورد رویای کاریش می گوید:”رویای من این است که با همه کارگردان ها کار کنم. رویای من این است که با کارگردان سخت گیر، منعطف، جوان، زن، باتجربه، فیلم اولی کار کنم که بعد از این بتوانم به شکل مشخص بگویم من در این زمینه یا از کار فلان کارگردان خوشم می آید. الان هیچ ایده ای ندارم.”

کارگردان خارجی مورد علاقه ماهور الوند

کریستوفر نولان کارگردان محبوب ماهور الوند می باشد و به گفته خودش ماهی یکبار فیلم ممنتو را نگاه می کند.

ماهور الوند به عنوان نقش اصلی

ماهور الوند در دومین تجربه بازیگری‌اش، نقش اصلی فیلم تهمینه میلانی را بازی کرد. او در ملی و راه‌های نرفته‌اش نقش دختری را بازی می‌ کند که در مسیر کلاس خیاطی عاشق سیامک می‌ شود و علی رغم مخالفت خانواده با او ازدواج می‌ کند. ماهور الوند در این فیلم هم‌بازی میلاد کی مرام است.

در سومین تجربه خود نیز در فیلم هت‌ تریک به کارگردانی رامتین لوافی بازی کرده است.

ماهور الوند

ازدواج

ماهور الوند هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

فیلم های ماهور الوند

  • هت‌ تریک – 1396
  • ملی و راه های نرفته اش – 1395
  • دختر – 1394

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *