بیرانوند: درآن زمین چمن، رئال‌مادرید هم ۳ امتیاز نمی‌گیرد!

شاید به هیچ کدام از بازیکنان پرسپولیس به اندازه علیرضا بیرانوند در مسجدسلیمان خوش نگذشت! مسجدسلیمان یکی از شهر‌های استان خوزستان ایران است و عملیات استخراج نفت برای اولین بار در ایران از این شهر و در میدان نفتی مسجدسلیمان آغاز شد. اهالی این شهر بختیاری و از قوم لر هستند. لقب مسجدسلیمان شهر اولین هاست چراکه خیلی از اتفاقات اول در این شهر رخ داد. از اولین چاه نفت ایران بگیرید تا اولین کارخانه گوگردسازی، اولین کارخانه تولید برق، اولین راه‌آهن در ایران، اولین فرودگاه و مجهزترین بیمارستان و… بنابراین مردمان این شهر باید هم به شهر اولین‌ها بودن خود بنازند. با این مقدمه می‌خواهیم از شما دعوت کنیم مصاحبه ما با علیرضا بیرانوند پس از بازی با نفت مسجدسلیمان را بخوانید با این توضیح که هواداران تیم جنوبی قبل از شروع مسابقه لباس محلی و بختیاری به تن گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس پوشاندند و او را سورپرایزکردند.

علیرضا بیرانوند

(به شوخی) به نظر می‌رسید بیشتر از همه بازیکنان پرسپولیس به تو در مسجدسلیمان خوش گذشته باشد.

از چه نظر؟!

هواداران نفت مسجدسلیمان خیلی تو را تحویل گرفتند و قبل از شروع مسابقه لباس محلی تن تو کردند.

بله، مسجد سلیمانی‌ها با لباس محلی سورپرایزم کردند. من افتخار می‌کنم لرستانی هستم و ما تقریباً با بختیاری‌ها همزبان هستیم. از مردم عزیز مسجدسلیمان هم تشکر می‌کنم و واقعاً از پوشیدن آن لباس محلی خوشحال شدم.

با امید عالیشاه که صحبت می‌کردیم می‌گفت حتی یک هتل هم این شهر ندارد.

این خوب نیست. مسجدسلیمان مردمی خونگرم و دوست‌داشتنی دارد. تیم فوتبال این شهر لیگ برتری شده و عشق مردم هم همین فوتبال است. داشتن یک هتل و زمین چمن مناسب حق این شهر است.

برانکو هم از زمین چمن نامناسب ورزشگاه شهید بهنام محمدی شاکی بود.

کیفیت زمین چمن به گونه‌ای بود که هیچ کدام از دو تیم نمی‌توانستند فوتبال با کیفیتی ارائه بدهند. در این زمین چمن، پرسپولیس و نفت مسجدسلیمان که سهل است رئال‌مادرید هم نمی‌تواند ۳ امتیازبگیرد!

تیم نفت مسجدسلیمان را چطور دیدی؟

نفت تیم خوبی است. در این دیدار هم حداکثر تلاش خود را کرد ولی فکر می‌کنم این زمین چمن به ضرر تیم میزبان هم هست.

ظاهراً نفتی‌ها و علیرضا مرزبان از نحوه قضاوت داوری ناراضی بودند.

این را باید از کارشناسان داوری پرسید. من نظر خاصی ندارم.

در غیاب سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده بازی کردید. سخت نبود؟

متأسفانه ما سیدجلال و شجاع را به خاطر فشردگی مسابقات در این دیدار از دست دادیم. امیدوارم این دو بازیکن کلیدی ما هر چه زودتر برگردند ولی کمال و محمد نادری هم در غیاب سیدجلال حسینی و شجاع خلیل زاده بازی خوبی ارائه دادند. البته همه بچه‌ها در غیاب چند بازیکن اصلی ما خوش درخشیدند.

امروز سیدجلال حسینی پستی منتشرکرد و سایر بازیکنان هم همان پست را در صفحه شخصی خود به اشتراک گذاشتند.

ببینید ما مشکلات زیادی داریم ولی محکوم به قهرمانی هستیم. پرسپولیس بیدی نیست که با این باد‌ها بلرزد. ما دو سال پی درپی قهرمان لیگ برتر شدیم و باز هم می‌خواهیم قهرمان شویم.

بی‌تعارف خودت چنین احساسی داری که بتوانید باز هم قهرمانی خود را تکرارکنید؟

بله، همه ما چنین احساسی داریم، از آقای برانکو بگیرید تا بقیه می‌خواهیم قهرمان شویم. اگراین احساس را نداشتیم، نمی‌توانستیم با آن همه مشکلات به فینال آسیا برسیم. همه بازیکنان پرسپولیس احساس بهترین بودن را دارند و نتیجه اش را در دو سال گذشته دیده اید و امسال هم خواهید دید.

البته یک کلین‌شیت دیگر هم به کارنامه این فصل تو اضافه شد.

باور کنید الان و با این تجربه دیگر خیلی به این مسائل فکر نمی‌کنم. شاید یک زمانی جوان‌تر بودم و کلین‌شیت‌هایم را می‌شمردم ولی در حال حاضر موفقیت پرسپولیس برای من از هر چیزی مهمتر است.

علیرضا! می‌توانستی به واسطه درخشش در جام ملت‌های آسیا در نیم‌فصل ازپرسپولیس جدا شده و حداقل در لیگ‌های ترکیه یا بلژیک بازی کنی ولی ماندی و…

من اهل شعار دادن نیستم. دوست هم ندارم خدای ناکرده منتی بر سر کسی بگذارم. هرکاری کردم به خاطردل خودم بود و عشق هواداران که نمی‌خواستم وسط فصل آن‌ها را تنها بگذارم. امیدوارم بتوانم درپایان فصل سومین قهرمانی خود به همراه پرسپولیس را در لیگ برتر جشن بگیرم.

فکر می‌کنی رقیب اصلی پرسپولیس برای کسب این عنوان قهرمانی چه تیم‌هایی باشند؟

سپاهان، استقلال، تراکتورسازی و پدیده آقایحیی هستند و لیگ بسیارسخت و دشواری پیش رو داریم، اما شانس اول قهرمانی باز هم خودمان هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *