آیا لئو مسی و گریزمان واقعا با هم مشکلی دارند ؟ (عکس)

به نظر می رسد هنوز لیونل مسی و آنتوان گریزمان با هم هماهنگ نشده اند.

دیشب لیونل مسی بعد از دیدار مقابل اینتر مدعی شد رابطه خوبی با همه بازیکنان از جمله آنتوان گریزمان دارد، اما ستاره فرانسوی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی مقابل نراتزوری فاش کرد به ندرت با مسی صحبت می کند تا شایعات مبنی بر عدم رضایت کاپیتان بارسلونا از انتقال گریزمان پررنگ تر شود؛ اتفاقی که در زمین نیز کمی قابل مشاهده است.

به نظر می رسد علیرغم تلاش فراوان برای بازی تکضرب، شرکت در امور دفاعی و علاقه به تطبیق یافتن با سبک بازی بارسلونا، هنوز گریزمان موفق به انجام چنین کاری نشده است. همکاری با لیونل مسی می تواند یکی از اصلی ترین مشکلاتی باشد که گریزمان به حل آن نیاز دارد.

برخی از آمارها به عدم درک طرفین در مورد زمین اشاره می کند. البته این می تواند مربوط به ویژگی های فردی این بازیکنان و البته شاید مربوط به تاکتیک ارنستو والورده برای استفاده از آنها باشد. در دو بازی گروهی لیگ قهرمانان اروپا، گریزمان چهار پاس به هم تیمی آرژانتین خود داده است (دو پاس در هر بازی)، در حالی که مسی پنج پاس برای گریزمان ارسال کرده است (دو تا مقابل بوروسیا دورتموند و سه تا مقابل اینترمیلان).

با توجه به اینکه آنها در پست بال چپ و راست بازی می کنند، اغلب یک واسطه برای تبادل توپ بین آنها وجود دارد و شاید این امر طبیعی باشد. همچنین گفتنی است که لیونل مسی در بازی مقابل دورتمند تقریبا نیم ساعت در زمین حضور داشت.

اما به عنوان مثال عثمان دمبله حدود نیم ساعت مقابل اینتر بازی کرد و مسی پنج بار به وی پاس داد. همچنین در بازی مقابل دورتموند که با نتیجه 0-0 پایان یافت، می بینیم که گریزمان در 34 دقیقه ای که کنار کاپیتان بارسا در زمین حضور داشت فقط دو پاس به مسی داد.

به هر حال به نظر می رسد این موارد بیشتر تاکتیکی بوده و با گذر زمان حل خواهد شد. اما مثلث رویایی مسی، گریزمان و سوارز هنوز شکل نگرفته و هواداران بارسلونا باید منتظر درخشش همزمان این سه نفر بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *